Bullgari, 535 persona të infektuar me COVID-19 dhe 70 të vdekur

Bullgaria regjistroi 535 raste të reja të koronavirusit sot, 215 më pak se një ditë më parë, ndërsa 70 pacientë vdiqën, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.
Numri i përgjithshëm i njerëzve të infektuar me COVID-19, që nga fillimi i pandemisë është 210.416 dhe 8.349 njerëz kanë vdekur.
Tani ndodhen 3,681 pacientë në spital, nga të cilët 348 janë në kujdes intensiv. Deri më tani, 143.642 persona janë shëruar dhe 7.570 teste të koronavirusit janë kryer në 24 orët e fundit.

LEXO EDHE:

Back to top button