Christensen dhe Kessie të qetë pavarësisht zërave për largim nga Barcelona

Christensen dhe Kessie të qetë pavarësisht zërave për largim nga Barcelona

Andreas Christensen dhe Franck Kessie janë të dy të qetë dhe të relaksuar pavarësisht nga problemet e Barcelonës në regjistrimin e tyre për sezonin e ri të La Ligës.

Barcelona nënshkroi të dy lojtarët në fillim të kësaj vere si transferime të lira, me Christensen që u bashkua nga Chelsea pas skadimit të kontratës së tij në Stamford Bridge ndërsa Kessie u bashkua nga Milani pasi kontrata e tij në San Siro mbaroi.

Por, për shkak të situatës financiare të Barcelonës asnjëri prej tyre nuk është i regjistruar ende. Dhe këta dy lojtarë nuk janë të vetmit në këtë situatë.

Barcelona gjithashtu ka nënshkruar me Raphinha, Robert Leëandoëski dhe Jules Kounde deri tani, si dhe ka ri-nënshkruar me Ousmane Dembele dhe Sergi Roberto – dhe asnjë nga këta lojtarë nuk është i regjistruar.

Gjatë ditës së mërkurë u përfol se Christensen dhe Kessie mund të largohen këtë verë nëse regjistrimi i tyre nuk bëhet në La Liga.

Megjithatë, sipas gazetarit Fabrizio Romano, Christensen dhe Kessie janë të qetë dhe të relaksuar pavarësisht zërave, pasi kanë konfirmime pozitive nga Barcelona.

Barcelona e nis sezonin 2022/23 kundër Rayo Vallecano këtë fundjavë dhe do të duhet të punojnë shpejt për t’i regjistruar. Siç qëndrojnë gjërat, ata do të humbasin këtë ndeshje.

LEXO EDHE:

Back to top button