Distria Krasniqi, pa vështirësi kalon në gjysmëfinale

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi ka dëshmuar cilësitë e saj në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”. Krasniqi ka arritur të fitojë duelin e saj të parë dhe është kualifikuar në gjysmëfinale.

Flaka Loxha në anën tjetër është mposhtur në çerekfinale dhe tashmë lufton për medalje të bronztë përmes repesazhit. Njësoj sikur Flaka, edhe Erza Muminoviq është në repesazh.

Kosova mund të dal me medalje ari vetëm përmes Distria Krasniqit.

LEXO EDHE:

Back to top button