Dita e tretë e protestave në Shqipëri, protestuesit hedhin petardë, policia u përgjigjet me gaz lotsjellës

Ka nisur dita e tretë e protestave në Tiranë për vrasjen e të riut Klodian Rasha nga policia. Protestuesit e parë u nisën nga ish-Blloku dhe një grup tjetër nga Ministria e Shëndetësisë për t’u takuar para kryeministrisë. Mësohet se pati fillimisht shashka dhe petardë nga protestuesit, por e menjëherëme ka qenë kundërpërgjigjja nga e ana e policisë ku ka filluar të hedhi gaz lotsjellës. Forcat speciale janë në gatishmëri përpara institucioneve të Shqipërisë.

- Advertisements -

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button