“Djajtë e Kuq” kanë harruar që të fitojnë në Premierligë

Pas 90 minutave lojë nuk kishte fitues në duelin mes Kristal Pallasit dhe Man. Junajtedit.  Gjatë kësaj ndeshje ishte një lojë shumë të mërzitshme, pa ndonjë rast konkret përveç tentimit të Mejson Grinvudit në minutën e 80-të.

- Advertisment -

 

Në pesë ndeshjet e fundit të Premierligës “Djajtë e Kuq” kanë 4 barazime dhe një fitore. Ndërkohë ndeshja e ardhshme e Man. Junajtedit do të jetë pikërisht ndaj Man. Sitit më 7 mars. Këtij barazimi më së shumti do t’i gëzohet Pep Guardiola, pasi skuadra e tij tani është 14 pikë epërsi para rivalit të qytetit të Mançesterit.

LEXO EDHE:

Back to top button