Dortmundi në panik, humb Hallandin deri në fund të vitit

Reprezentuesi norvegjez, Erik Hallnd nuk u gjet në foramcionin e parë të Borusia Dortmundit për sfidë ndaj Lacios, pas se cilës drejtuesit e klubit gjerman përmes një kumtese konfirmuan se arsye për një gjë të tillë është lëndimi serioz.

Bëhet fjalë për lëndim të muskulit të këmbës, pas së cilës sulmuesi më i mirë i “milionerëve” do të duhet të pushojë plot një muaj, ndërsa rikthimi I tij në terren pritet për 6 javë. Kjo do të thot se Halland do të mungojë në të gjitha ndeshjet deri në fund të këtij viti , si dhe derbin e madh me Lajpcigun në fillim të vitit 2021 .

LEXO EDHE:

Back to top button