Ekziston një term që nuk guxoni ta thoni kurrë në një anije turistike

Ekziston një term që nuk guxoni ta thoni kurrë në një anije turistike

Ekziston një fjalë që është e ndaluar të flitet ose të përmendet në anijet turistike.

Kështu së paku pretendon, Mark Sebastian, një pasagjer i anijes turistike në një lundrim nëntë-mujor, zbuloi se për çfarë nuk duhet të flitet në një anije lundrimi, shkruan Metro.co.uk.

Në TikTok, ku dokumenton përvojën e tij në bordin e Serenatës Mbretërore të Karaibeve të Deteve, ai zbuloi gjithçka për momentin e vështirë.

Duke folur për gjërat që mësoi gjatë kohës së tij në det, ai tha: “Numri një, nuk duhet të flisni për Titanikun”.

someone get whoopi on the line girl i have some goss for her #ultimateworldcruise #worldcruise #serenadeoftheseas #cruisetok #cruise #9monthcruise #titanic ♬ original sound – Marc Sebastian

Marku nuk ishte në dijeni të rregullit jozyrtar kur filloi të fliste për anijen fatkeqe, e cila u fundos në vitin 1912 pasi goditi një ajsberg në Oqeanin Atlantik të Veriut.

“Unë thashë para pasagjerëve se anija jonë është vetëm 30 metra më e gjatë se Titaniku”, tha ai dhe shtoi se kishte heshtje të vdekur.

Pas gafës, shoku i Markut i pëshpëriti përtej tavolinës: “Nuk duhet të flasësh për Titanikun”.

Shumë nga ndjekësit e tij nuk dinin për këtë rregull jozyrtar, ndaj lanë komente se edhe ata me siguri do të flisnin për Titanikun në një lundrim.

LEXO EDHE:

Back to top button