(Pamje) Eskalon protesta në Ohër, intervenon dhe policia

(Pamje) Eskalon protesta në Ohër, intervenon dhe policia

Për momentin ka eskaluar protesta në Ohër që po mbahet kundër hapjes së klubit “Car Borisi III”, njofton nga vendngjarja korrespodenti i Alsat nga Ohri.

Situata ka eskaluar në momentin që disa protestues kanë filluar të gjuajnë me gurrë drejt klubit. Ka intervenuar dhe policia e cila ka penguar që protestuesit t’i ofrohen hapësirave të klubit.

Në protestë janë dëgjuar fjalë të pahijshme kundër Bullgarisë dhe bullgarëve. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button