“Fanatik”: Vedat Muriçi i pakënaqur te Lacio

Sipas “Fanatik”, një medium turke që ndjek nga afër çështjet e klubit të Stambollit, Fenerbahçes, sulmuesi shqiptar, Vedat Muriçi, i mbyllur nga Imobile dhe Kaisedo – gjithashtu duke marrë parasysh që trajneri Maurizio Sarri, ndryshe nga Inzagi, do të përdorë vetëm një sulmues në 4-3-3, mund të largohet nga skuadra italiane.

- Advertisements -

Klubi bardhekaltër e bleu atë vetëm një vit më parë nga vet skuadra turke e Fenerbahçes. Por, duke parë situatën, tashmë Fenerbahçe, po mendon për kthimin e tij dhe pret një vendim nga Lazio për të ardhmen e sulmuesit.

LEXO EDHE:

Back to top button