Fansat e Tupac janë të bindur se ai është ‘ende gjallë’ teksa videoja e rishfaqur sugjeron teorinë e madhe konspirative

Fansat e Tupac janë të bindur se ai nuk ka vdekur dhe mendojnë se pamjet video të disa viteve më parë e tregojnë atë të gjallë dhe mirë në moshën 48-vjeçare.

Reperi Tupac vdiq në moshën 25 vjeçare në LA më 7 shtator 1996, pas një të shtëna tragjike me makinë .

Por disa teoricienë konspiracioni pohojnë se ai është ende gjallë, dhe filmimet e pretenduara nga viti 2019 e tregojnë reperin gjallë dy dekada pas të shtënave. Pas dekadash hetimesh, deri në shtatorin e kaluar, policët e Las Vegas arrestuan të dyshuarin Duane ‘Keefe D’ Davis , i cili u deklarua i pafajshëm dhe do të përballet me gjyqin në nëntor.

Ka pasur fansa të teoricienëve të konspiracionit që prej vdekjes së Tupac , duke pretenduar se ai në të vërtetë u arratis në Kubë, ose se ai e dinte se jeta e tij ishte në rrezik dhe i ndërroi vendet me një të ngjashëm.

"Me Pac nuk dihet kurrë." (Raymond Boyd / Getty Images)

“Me Pac nuk dihet kurrë.” (Raymond Boyd / Getty Images)

Dhe nuk janë vetëm fansat që mbështesin teorinë, pasi Suge Knight, themeluesi i Death Row Records, ka hedhur karburant mbi zjarrin e konspiracionit. Pavarësisht se ishte me Tupac kur u qëllua, ai tha në vitin 2017: “Dmth kur dola nga ai spital unë dhe Pac po qeshnim dhe po bënim shaka… Nuk e kuptoj se si dikush mund të kalojë nga të bërit mirë në të bërë keq.

“Me Pac nuk dihet kurrë.”

Një klip i cili është rishfaqur është parë nga 229,000 njerëz në YouTube , dhe duket se tregon një burrë që duket shumë i ngjashëm me Tupac në telefon.

@2pac.thadon2Pac Alive 2024

♬ original sound – 2Pac Shakur⛎️

Krijuesi i videos pretendon se është reperi i gjallë në moshën 48-vjeçare.

Realisht, është një burrë me të njëjtat qime në fytyrë dhe kokë tullac.

Por rubrika e komenteve është plot me fansa të guximshëm të reperit që pretendojnë se kjo është provë se ai është ende gjallë.

Njëri shkruan: “Jo, nuk mund të përballem, ky djalë me të vërtetë duket si Pac.

“Sidomos kur kthehet dhe është duke buzëqeshur.

“Kjo është ndoshta prova më e qartë video që kam parë se Pac është gjallë.”

Pasi u qëllua në Las Vegas, Tupac vdiq disa ditë më vonë. (Steve Eichner/Getty Images)

Pasi u qëllua në Las Vegas, Tupac vdiq disa ditë më vonë. (Steve Eichner/Getty Images)

Një tjetër thotë: “Tupac amaru shakur jeton! ! Kthehu Pac dhe tregoju se çfarë është hip hop rap!”

Dhe një koment i tretë thotë: “Po është Tupac”.

Megjithatë, ka edhe nga ata që e shohin të kaluarën komplotet e egra, sado bindëse që mund të jenë, me shumë komente që u bëjnë thirrje njerëzve që ta lënë Tupac të ‘prehet në paqe’.

Njëri lexon: “Vetëm lëreni njeriun të pushojë në paqe, ai u mor shumë i ri, jeta nuk është e drejtë, por të paktën ai la një trashëgimi pas”.

Një tjetër thotë: “Nëse nuk e lini këtë njeri të pushojë smh.”

Kredia e imazhit të veçuar: Raymond Boyd/Getty Images/Al Pereira/Michael Ochs Arkivat/Getty Images

 

LEXO EDHE:

Back to top button