FC Shkupi shpalos titullarët dhe beson te kualifikimi histori

Skuadra e FC Shkupit do të luaj në shtëpi ndaj Dinamo Zagreb-it, në një ndeshje të vlefshme për të siguruar një biletë në turin e tretë të kualifikimeve të Ligws sw Kampionëve.

Ndeshja e parë në Kroaci doli me rezultatin e barabartë 2-2, ku skuadra nga Çairi arriti të merr barazimin në minutën e 89-të.

Shpresa e tyre ende nuk ka shteruar, dhe besojnë në një kualifikim historik në stadiumin “Todor Proeski”.

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button