Forcat ruse kryejnë sulme në Kharkiv, katër të vdekur dhe disa të plagosur

Forcat ruse kryejnë sulme në Kharkiv, katër të vdekur dhe disa të plagosur

Forcat ruse kanë sulmuar Kharkivin me dronë, duke vrarë të paktën katër persona dhe duke plagosur dhjetë të tjerë.

Në një postim në Telegram, kryebashkiaku i Kharkivit, Ihor Terekhov konfirmoi viktima dhe të plagosurit nga sulmet ruse.

“Tre punonjës shpëtimi u vranë dhe një tjetër u plagos si rezultat i sulmit të përsëritur nga forcat ruse”, tha Oleh Syniehubov, kreu i administratës ushtarake rajonale të Kharkiv.

LEXO EDHE:

Back to top button