Franca, në kohën shtesë eliminon Italinë

Basketbollistët e Francës, siguruan kualifikimin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, pasi që në çerekfinale mundi Italinë me rezultat 93-85. “Azurrët” kishin mundësi që në sulmin e fundit të vendosin fatin e kësaj përballje, ndërsa në kohën shtesë dominuan francezët dhe kaluan në gjysmëfinale.

Te kombëtarja e Italisë, më efikas ishin Simone Fontekio dhe Marko Spisu me nga 21 pikë. Ndërkohë te Franca u dallua Tomas Ertell me 20 pikë, ndërsa Gober shtoi 19 pikë.

LEXO EDHE:

Back to top button