Geodetët kundërshtojnë Tunxhevin: Rritjet e çmimeve në Kadastër nuk janë deri në 30 për qind

Geodetët kundërshtojnë Tunxhevin: Rritjet e çmimeve në Kadastër nuk janë deri në 30 për qind

Kryetari i Dhomës së Geodetëve, Nikolla Ribaroski, i ftuar në emisionin e sontëm “Magazina Ekonomike”, i hodhi poshtë të thënat e drejtorit të Agjencisë së Kadastrës, Borçe Tunxhev, se shtrenjtimi për dhënien e disa shërbimeve të caktuara nga Kadastra është 25-30 për qind, shkruan Alsat.

“Absolutisht e mohoj se shtrenjtimi është prej 2- deri në 30 për qind. Ajo është një çfarë mesatare e gjithë çmimores. Rritjet e çmimeve janë drastike, rritje enorme dhe sërish po e them, të pakuptimta”, tha Ribaroski. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button