Gomonia me emigrantë përplaset me shkëmbinjtë pranë Greqisë, foshnja bie në det dhe humb jetën

Gomonia me emigrantë përplaset me shkëmbinjtë pranë Greqisë, foshnja bie në det dhe humb jetën

Një foshnjë humbi jetën kur një gomone me emigrantë u përmbyt në një breg shkëmbor në pjesën jugore të Lesvos, në rajonin Fara, të premten.

Babai i foshnjës raportoi se anija u përplas në shkëmbinj dhe, në përpjekje për të dalë në breg, foshnja ra në det. Më pas emigrantët u ngjitën në një pikë më të lartë në zonë.

Në mesditë është njoftuar porti i Mitilinës dhe një ambulancë e KY Plomari, e cila ka marrë foshnjën e vdekur. Foshnja u dërgua në spitalin Bostanio për autopsi.

Sipas mediave greke, në gomone ndodheshin 34 persona, kryesisht me origjinë afrikane. Dy prej tyre kanë marrë lëndime të lehta në këmbë.

Sipas mediave greke, në gomone ndodheshin 34 persona, kryesisht me origjinë afrikane. Dy prej tyre kanë marrë lëndime të lehta në këmbë.

LEXO EDHE:

Back to top button