Greqia goditet nga dy tërmete të njëpasnjëshme

Dy lëkundje sizmike të njëpasnjëshme kanë goditur Greqinë këtë pasdite. Mësohet se tërmetet kanë qenë me një magnitudë prej 4.5 të shkallës Rihter.

- Advertisements -

Sipas mediave greke, tërmetet janë regjistruar me një minutë diferencë në orën 17:15 të pasdites së sotme.

Sipas Institutit Gjeodinamik , tërmeti i parë kishte epiqendrën e tij 24 km në jug-perëndim të Nisyros dhe një thellësi fokale prej 10 km.

LEXO EDHE:

Back to top button