Greqia i dhuron Shqipërisë 20 mijë vaksina

Ambasada shqiptare në Greqi në një postim në Facebook konfirmon lajmin e pak ditëve më parë se Athina do i dhurojë vendit tonë 20 mijë vaksina kundër COVID-19.

- Advertisements -

“Sipas deklaratës zyrtare së zëdhënëses së qeverisë greke znj. Aristotelia Peloni, Greqia fqinje do t’i dhurojë Shqipërisë 20.000 doza të vaksinës kundër Covid-19, siç bëjnë shumica e vendeve evropiane për fqinjët e tyre të afërt. Ecim përpara në bashkëpunimin mes dy vendeve dhe në projektet tona të përbashkëta. Faleminderit” mbyllet postimi i ambasadës shqiptare në Athinë.

LEXO EDHE:

Back to top button