Gruaja sulmon Tarantinon në restorant, e quan ‘llum sionist’

Regjisori i njohur Quentin Tarantino është sulmuar në një restorant në Nju Jork.

“Plehra sioniste” , ka bërtitur një grua që prezantohet si “Crackhead Barney” në rrjetet sociale.

Ajo videon e ka postuar në profilin e saj. Aty mund të shihni se si Barney, emri i vërtetë i të cilit ende nuk dihet, i afrohet drejtorit që është ulur vetëm në një tavolinë në qoshe.

“Quentin Tarantino!” Bërtiti ajo.

“Hej,” iu përgjigj Tarantino asaj shkurt.

“Pse je dëshpërim sionist?”

Tarantino nuk iu përgjigj kësaj, ai thjesht kryqëzoi krahët.

Më pas ajo e ka pyetur “nëse do të shkojë në Izrael” , por drejtori nuk ka mundur t’i përgjigjet, pasi kanë reaguar punonjësit e lokalit.

Ndërsa Tarantino po dilte nga restoranti, ai u rrethua nga protestues pro-palestinezë duke brohoritur “Palestine e lirë!”.

Ata kanë shtyrë dhe shkelmuar edhe makinën në të cilën ai ka hipur.

Nga rruga, Tarantino është i martuar me këngëtaren dhe modelen izraelite Daniela Pick dhe publikisht ka mbajtur anën e Izraelit në luftë.

Tarantino, i cili ka qenë duke udhëtuar mes Tel Avivit dhe Hollywood-it që kur u martua me Danielle në vitin 2018, ka folur shumë herë me dashuri për jetën në Izrael. Gjithashtu, gruaja e tij është vajza e kantautorit dhe interpretuesit të ndjerë izraelit, Pick Swick.

 

LEXO EDHE:

Back to top button