Vranësira dhe reshje shiu, njihuni me parashikimin e motit për sot

Moti sot paradite do të jetë me vranësira dhe me reshje shiu, reshjet më të rrëmbyeshme pritet të jenë në pjesët perëndimore të vendit. Do të ketë edhe kushte për paraqitje të bubullimave. Në disa vende do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi jugor (mbi 60 km/h).  Pasdite në pjesën më të madhe të vendit reshjet do të ndalen. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri 10 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 11 deri në 18 gradë Celsius.

Në Shkup gjatë mëngjesit pritet të kemi mot me vranësira dhe me shi të përkohshëm, pasdite reshjet e shiut do të ndalen. Do të fryjë erë mesatare deri në jug të qytetit. Temperatura minimale do të bie në 6, ndërsa maksimalja do të arrijë deri në 13 gradë Celsius.

LEXO EDHE:

Back to top button