Humb kontrollin e motorit dhe përplaset me strukturën metalike, vdes piloti 23-vjeçar

Matheus Barbosa, pilot 23-vjeçar i Superbike, humbi kontrollin e motorit të tij dhe u përplas me një strukturë metalike jashtë pistës, duke humbur jetën.

Ngjarja ndodhi të dielën, në pistën braziliane të Interlagosit, aty ku zhvillohet edhe gara e Formula 1.

Edhe pse ndihma e shpejtë erdhi menjëherë, braziliani nuk i mbijetoi plagëve të marra në aksidentin e frikshëm.

LEXO EDHE:

Back to top button