I riu nga Shkupi kapet në flagrancë duke vjedhur në objektin e EVN-së

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se mëngjesin e sotëm një i ri nga Shkupi është kapur në flagrancë duke vjedhur në një objekt nën pronësi të EVN-Maqedoni, transmeton Alsat. Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 08:15 në një nga barakat në Qendër, nën pronësi të kompanisë EVN. MPB njofton se 24-vjeçari XH.H. nga Shkupi është privuar nga liria dhe se kundër tij po përgatitet padi për kryerjen e veprës penale “Vjedhje e rëndë në tentativë”.

LEXO EDHE:

Back to top button