E PA PRITUR | E besoni a po jo? Noizy dhe Geti bashkë në një skenë

Rivaliteti mes Getit dhe Noizy, ka diktuar skenën muzikore shqiptare në më shumë se një dekadë. Ndonëse shumë raporte u përmirësuan, mes tyre, akujt asnjëherë nuk u shkrinë. Geti dhe Noizy vazhdojnë të mbesin ‘rivalë të përbetuar’ dhe kjo reflektohet ende në koncerte e tyre brenda dha jasht vendit.

- Advertisements -

Dhjetë vite pas, edhe këtë verë, Noizy këndoi diss-in ndaj liderit të dikurshëm të  “Babastars”. Por besoni apo jo, ata do të ndajnë të njëjtën skenë. Ata do të jenë ‘bashkë’ në Shtator në kuadër të “Alba Festival” që do të mbahet në Cyrih të Zvicrës mes datave 4 e 5 shtator.

Kurrë mos thuaj kurrë!

LEXO EDHE:

Back to top button