Kampionët, Mitilandi eliminon Selltikun

Janë zhvilluar ndeshjet e fundit dhe të kthimit të raundit të dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve.

- Advertisements -

Asnjë problem për skuadrat e PSV Aindhovenit, Olympiakosit, Kluzhit, Ludogoretsit dhe Crvena Zvezda, që janë udhëtarë në turin e tretë.

Vuajnë shumë por kalojnë edhe Jang Bojs dhe Sparta Praga, ndërsa eliminohen ekipe të njohura is Gallatasarai dhe Selltik.

 

YouTube video

 

Rezultatet e turit të dytë të Ligës së Kampionëve:

Mitilland – Seltik 2-1 pas kohës shtesë (tot. 3-2)
Gallatasaraj – PSV Aindhoven 1-2 (tot. 2-7)
Sparta Praga – Rapid Vienna 2-0 (tot. 3-2)

Ditë më parë: 

Omonia – Dinamo Zagreb 0-1 (tot. 0-3)
HJK Helsinki – Malmö 2-2 (tot. 3-4)
Flora Tallinn – Legia Varshava 0-1 (tot. 1-3)
Žalgiris Vilnius – Ferencvarosh 1-3 (tot. 1-5)

LEXO EDHE:

Back to top button