Kate Winslet zbulon se filmimi i puthjes së saj me Leonardo DiCaprio në “Titanic” ishte një “makth”

Kate Winslet zbulon se filmimi i puthjes së saj me Leonardo DiCaprio në "Titanic" ishte një "makth"

Kate Winslet zbuloi gjatë një interviste për Vanity Fair se xhirimi i një prej skenave më romantike në “Titanic” nuk ishte aq romantik në realitet. Bëhet fjalë për skenën ku Rose dhe Jack qëndrojnë së bashku dhe shikojnë perëndimin e diellit në horizont.

Të dashuruarit e rinj ndërthurin duart dhe puthen për herë të parë. Edhe pse për shumë adhurues të dramave romantike ky është një nga momentet më të bukura të historisë së filmit, Winslet tha se DiCaprio nuk mund të ishte serioz gjatë xhirimeve të skenës dhe ata hasën në disa pengesa të tjera.

“Xhirimi i asaj skene ishte një makth, sepse Leo nuk mund të ndalonte së qeshuri, kështu që na u desh të rimarrë skenën katër herë. “Jim po kërkonte ndriçim shumë specifik për këtë skenë dhe perëndimet e diellit ndryshonin aty ku ishim ne,” shpjegoi Winslet.

LEXO EDHE:

Back to top button