Katër viktima dhe 389 raste të reja me Covid-19, qindra të shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 2445 teste të kryera janë regjistruar 389 raste të reja me Kovid-19, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 998 pacientë. Ndërsa betejën me Kovid-19 e kanë humbur 4 persona. Viktimat janë nga Kumanova, Kavadari, Probishtipi, nga mosha 73 deri në moshën 87 vjeçe. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 95,736 rate, prej të cilëve 86,844 janë shëruar, kurse 2959 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht ka 5.933 raste aktive.

LEXO EDHE:

Back to top button