Këta janë humbësit më të mëdhenj të nominimeve për Oscar: Aktori legjendar nuk është ndër më të mirët

Këta janë humbësit më të mëdhenj të nominimeve për Oscar: Aktori legjendar nuk është ndër më të mirët

Dje u shpallën nominimet për ndarjen e 96-të të ndarjes së çmimeve Oscar, e cila do të mbahet më 10 mars në Los Angeles.

Filmat si “Barbie”, “Oppenheimer” dhe “Killers of The Flowers Moon” dolën shumë mirë, ashtu si aktorët Emma Stone, Annette Bening, Jodie Foster dhe Robert Downey Jr.

Leonardo DiCaprio nuk mori asnjë nominim për rolin e tij në filmin Killers of The Flower Moon të Martin Scorsese. Aktori i njohur u nominua pesë herë për këtë çmim deri në vitin 2016 kur më në fund i takoi për rolin e tij në filmin “The Revenant”.

Në listën e të nominuarve nuk janë as aktoret Margot Robbie (“Barbie”), as regjisorja Greta Gerving, por për këtë është nominuar Keni, pra Ryan Gosling.

Bradley Cooper gjithashtu nuk është në listën e regjisorëve më të mirë, “Maestro” ende i dha atij një nominim për aktorin më të mirë. Në nominime nuk është as Penelope Cruz, e cila luajti një rol mahnitës në filmin “Ferrari”.

 

 

 

Edhe filmi “The Color Purple” nuk është ndër filmat më të mirë. Lily Gladstone është gruaja e parë indiane që është nominuar për aktoren më të mirë për filmin “Killers of The Flower Moon”.

LEXO EDHE:

Back to top button