Kievit iu desh veç 1 ditë për të riparuar rrugët e shkatërruara nga raketat ruse

Kievit iu desh veç 1 ditë për të riparuar rrugët e shkatërruara nga raketat ruse

Raketat dhe bombat që goditën qytete të ndryshme në Ukrainë të hënën më 10 tetor shkatërruan ndërtesa, rrugë dhe morën dhjetëra jetë.

Mirëpo, një pjesë e rindërtimit nga Kievi po kryhet në kohë rekord. Ditën e djeshme kryebashkiaku Borys Filatov publikoi pamje të rrugëve të shkatërruar nga goditja e raketave në Kiev dhe Dnipro në Kiev dhe Dnipro.

Një ditë më vonë rrugët janë rregulluar dhe janë hapur për qarkullim.

LEXO EDHE:

Back to top button