Kim Kardashian ndez polemika pasi tha se kalimi i ditëlindjes me fëmijët e saj ndihej si ‘torturë’

Kim Kardashian ndez polemika pasi tha se kalimi i ditëlindjes me fëmijët e saj ndihej si 'torturë'

Njerëzit po vërshojnë në mediat sociale në debat pasi Kim Kardashian e përshkroi festimin e ditëlindjes së saj me fëmijët e saj si ‘torturë’.

Në episodin e kësaj jave të The Kardashians, Kim Kardashian foli për ditëlindjen e saj me mamajen Kris Jenner dhe se si festimet nuk shkuan ashtu siç shpresonte ajo. Kim u ankua te mamaja e saj se donte ‘të kishte një ditë për [veten], por në vend të kësaj ishte ‘ngecur duke bërë gjithçka që të gjithë të tjerët donin të bënin’. 

Dëgjojeni

Ylli i Kardashians tha: “Kam ngecur duke shikuar video të zhbllokuar në YouTube në ditëlindjen time, kisha një turne FIFA, Color Me Mine – duhet të shihni gjënë e shëmtuar që bëra. Sikur kjo nuk doja të bëja në ditëlindjen time.

“Më duhet të ulem fëmijët e mi dhe të them: “Kjo nuk është dita e nënës. Ashtu si kjo është dita ime. Mendon se një nënë dëshiron të shkojë edhe një herë në “Color Me Mine”? Në ditëlindjen e saj? Ditëlindja e kujt është ajo ?’

“Ti e di se ishte torturë. Vetëm më bëj mëngjes. Kjo është një ditëlindje e mrekullueshme.”

Në vend të kësaj, Kim thotë se ideja e saj për një ditëlindje perfekte do të kishte qenë të mbyllte derën e saj, të mos dilte nga shtrati dhe të hante ‘biskota dhe akullore me krem ​​gjatë gjithë ditës’.

“Por jo, askush nuk kujdeset për ëndrrat e mia, të paktën katër fëmijë,” bën shaka ajo.

Kim ka reflektuar për ‘torturat’ e ditëlindjes së saj. (Hulu/ The Kardashians)

Kim ka reflektuar për ‘torturat’ e ditëlindjes së saj. (Hulu/ The Kardashians)

Dhe nuk ka kaluar shumë kohë që njerëzit të vërshojnë në mediat sociale për të peshuar mbi reflektimet e Kim në ditën e saj ‘të veçantë’.

Një përdorues i Facebook tha: “Ajo është me fat që mundi të ketë fëmijë, por i trajton ata si një barrë, nuk do të habitesha nëse do t’u thoshte atyre se çfarë ndjen për ta që meritojnë më mirë.”

“Ajo duhet të jetë mirënjohëse që madje ka mundësinë të kalojë kohë me fëmijët e saj!! Nuk mund ta besoj se është e mërzitur sepse fëmijët e saj duan të bëjnë aktivitete që janë argëtuese për ta. Ajo po i humbet kujtimet kaq të bukura me fëmijët e saj, ajo më tepër ankohet për fëmijët e saj dhe vështirësitë e saj si nënë beqare, në vend që të jetojë në këtë moment dhe ta shijojë këtë kohë me fëmijët e saj, para se ta kuptojë se fëmijët e saj do të jenë të rinj të rinj dhe do të dalin vetë do të dëshirojë të kthehen këto ditë”, shtoi një tjetër.

Një i tretë komentoi: “Lumturia ime është me fëmijët e mi. Pa ta do të ishte torturë. Unë nuk i kuptoj disa njerëz.”

“Mirë se erdhe të jesh nënë”, ka shkruar një e katërta.

Kim me dy nga katër fëmijët e saj. (Instagram/@kimkardashian)

Kim me dy nga katër fëmijët e saj. (Instagram/@kimkardashian)

Megjithatë, disa e mbrojtën Kimin.

Një përdorues tha: “Ajo ka çdo të drejtë të ndihet ashtu siç ndihet. Të jesh prind është e vështirë dhe kur je prind i vetëm me fëmijë të vegjël, ata nuk do të të nxjerrin për të ngrënë ose për të bërë atë që dëshiron. Thjesht duhet të pres derisa të rriten pak dhe më pas do të bëhet më e lehtë unë kam katër fëmijë dhe dhurata më e mirë do të ishte të mos bëja asgjë për një ditë.”

“E njëjta gjë këtu.. më mirë të jem me pushime diku duke u çlodhur në ditëlindjen time në vend që fëmijët e mi të hapin dhuratat dhe kartolinat e mia dhe të hanë tortën time të ditëlindjes ha ha… por lypësit nuk mund të jenë zgjedhës,” tha një i dytë.

Pra, çfarë mendoni?

LEXO EDHE:

Back to top button