Kombëtarja e Polonisë shoqërohet në Katar nga dy avionë F-16

Kombëtarja e Polonisë shoqërohet në Katar nga dy avionë F-16

Polonia po kalon një moment të vështirë në aspektin politik. Polonia është shtet i NATO-s, ndërkohë që ushtria është vënë në gatishmëri. Kombëtarja e këtij shteti ka fluturuar drejt Katarit, aty ku do të garojë në Kupën e Botës në grupin C me Argjentinën, Meksikën dhe Arabinë Saudite.

Kombëtarja polake u shoqërua për arsye sigurie nga dy avionë luftarakë F-16 gjatë rrugës për në Katar, veprim që është pritur mirë nga Robert Lewandowski me shokë, të cilët takimin e parë në Kupën e Botës do e luajnë ndaj Meksikës (22 nëntor, 17:00).

LEXO EDHE:

Back to top button