Kosova ofron kapacitetet e FSK-së për tejkalimin e tragjedisë në Tetovë

Pas tragjedisë në Tetovë, Kosova ka ofruar gjitha kapacitetet e Forcës së Sigurisë së Kosovës për t’i mbështetur në menaxhimin dhe tejkalimin e kësaj situate. Kështu ka bërë të ditur, ministri i Mbrojtjes në Kosovë, Armend Mehaj, i cili është shprehur se me shpirt e mendje janë me Tetovën.

“Me dhembje të madhe, shpirt e mendje me Tetovën! Ministres së Mbrojtjes, Radmila Shekerinska – Jankovska dhe kryetares së Komunës së Tetovës, Teuta Arifit, përveç ngushëllimeve më të thella, i kam ofruar të gjitha kapacitetet tona në mbështetje të Shtabit Emergjent, për menaxhimin dhe tejkalimin e tragjedisë në spitalin modular të Tetovës. Familje të viktimave dhe të lënduarve, në këto momente shumë të rënda, jemi me Ju!”, ka shkruar Mehaj.

Mbrëmjen e së mërkurës në spitalin modular në Tetovë shpërtheu zjarri e i cili ishte fatal. Nga kjo humbën jetën dhjetëra persona dhe disa të tjerë u lënduan.

Prokuroria ka dhënë detaje duke thënë disa nga viktimat në Tetovë kanë pësuar djegie të mëdha, derisa është vështirë të identifikohen.

LEXO EDHE:

Back to top button