Kosovë, 12 të vdekur dhe 645 raste me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare dhe laboratorët private në Kosovë me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.542 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 645 raste pozitive. Po ashtu brenda 24 orëve janë raportuar 12 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button