Kosovë, 6418 raste aktive me COVID-19

Kosovë, 6418 raste aktive me COVID-19

Aktualisht në Kosovë janë 6 mijë e 418 raste aktive me COVID-19.

Në 24-orëshin e fundit 842 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 në Kosovë, ndërsa një person ka vdekur nga koronavirusi. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë së Kosovës, janë regjistruar dhe 110 pacientë të shëruar.

LEXO EDHE:

Back to top button