Kosovë, mbi 8 mijë e 700 raste aktive me COVID-19

Aktualisht në Kosovë janë 8 mijë e 35 raste aktive me COVID-19. Ndërkohë të dhënat e fundit treguan për 1 mijë e 440 raste te reja, dhe për dy të vdekur nga koronavirusi.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë së Kosovës në 24 orët e fundit janë regjistruar 761 pacientë të shëruar.

LEXO EDHE:

Back to top button