Kosovë, sot mbahet ceremonia e pranimit të detyrës së presidentes Vjosa Osmani

Për shkak të situatës aktuale me pandeminë COVID-19 nuk do të organizohet një ceremoni e inaugurimit të Presidentes së Kosovës. Mirëpo, siç bën të ditur Presidenca do të organizohen një sërë aktivitetesh për ta shënuar pranimin e detyrës së Vjosa Osmani dhe të cilat janë përshtatur me rrethanat.

- Advertisment -

Presidentja e Republikës së Kosovës, Sh.S. Vjosa Osmani Sadriu, pret në takim ekipin e xhudistëve kampionë.

Presidentja e Republikës së Kosovës, Sh.S. Vjosa Osmani Sadriu, pret në takim nxënësit e Institutit ATOMI

Presidentja e Republikës së Kosovës, Sh.S. Vjosa Osmani Sadriu, e shoqëruar nga Ministri i Shëndetësisë, z. Arben Vitia, viziton Qendrën e Vaksinimit në Prishtinë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Sh.S. Vjosa Osmani Sadriu, bënë homazhe te Varri i Presidentit Ibrahim Rugova

Presidentja e Republikës së Kosovës, Sh.S. Vjosa Osmani Sadriu, bënë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Sh.S. Vjosa Osmani Sadriu, pret në takim Komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Rama dhe gjeneralët e FSK-së

LEXO EDHE:

Back to top button