Kovaçevski tregon se sa para shtesë nga buxheti janë harxhuar për energji elektrike

Kovaçevski tregon se sa para shtesë nga buxheti janë harxhuar për energji elektrike

Drejtori i Elektranave të Maqedonisë së Veriut (EMV), Vasko Kovaçevski në emisionin e sontëm “Magazina Ekonomike” tha se ky vit do të përfundoj me 200 milionë euro të harxhuara nga buxheti, për furnizim me energji elektrike, shkruan Alsat.

“Ne këtë vit do të përfundojmë, përafërsisht me 200 milionë euro, mjete të harxhuara plotësisht nga buxheti për energji elektrike…Kjo shumë është më e vogël krahasuar me vendet e rajonit, në kushte krize dhe çmimeve të larta në bursa”, tha Kovaçevski. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button