Kumanovë, disa të maskuar dhe armatosur tentojnë t’i sumlojnë dy të rinjë (Video)

Kumanovë, disa të maskuar dhe armatosur tentojnë t'i sumlojnë dy të rinjë (Video)

Në rrjetet sociale janë shpërndarë këto pamje të cilat i referohen orëve të para pas mesnate (14.11.2022). Në lagjen “Orta Bunarë” në Kumanovë mësohet se dy të rinjë shqiptar ishin cak i një sulmi, motivi i të cilit nuk dihet.
Sipas denoncuesve, bëhet fjalë për 12-14 persona të maskuar, të organizuar dhe të armatosur me armë të ftohta.
Rasti është denoncuar në polici dhe po punohet për zbardhjen.
Të rinjët që ishin cak i sulmit kanë deklaruar se nuk kanë pasur zënka paraprake më ndonjë person ose grup të caktuar. Në atmosferën e kamerave të sigurisë dëgjohen fyerje në gjuhën maqedonase./Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button