Kurti raporton sot në Kuvend për takimin e fundit në Bruksel

Kurti raporton sot në Kuvend për takimin e fundit në Bruksel

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot (e premte) seancë plenare duke filluar nga ora 11:00.

Pikë e parë e rendit të ditës është raportimi i kryeministrit Albin Kurti për takimin e fundit që kishte në Bruksel në kuadër të procesit të dialogut me Serbinë më 26 tetor.

Në rend dite është sërish rezoluta për mbështetjen financiare urgjente për Policinë e Kosovës dhe ajo për nevojën e ngritjes së koeficientit të pagave.

LEXO EDHE:

Back to top button