Kuvendi nuk e pranoi interpelancën ndaj Nikolla Dimitrovit

Kuvendi mbrëmë në mesnatë nuk e pranoi interpelancën e ngritur nga opozita ndaj zëvendëskryeministrit për çështje evropiane, Nikolla Dimitrov. Pas debatit 12-orësh, “për” interpelancën votuan 53 deputetë, 55 “kundër” dhe asnjë i përmbajtur.

- Advertisment -

“Konstatoj se Kuvendi nuk e ka pranuar interpelancën për punën e ministrit Nikolla Dimitrov”, deklaroi kryeparlamentari Talat Xhaferi.

LEXO EDHE:

Back to top button