Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë, nëpër disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës ose vranësira të ulëta. Gjatë ditës moti do të jetë me diell dhe vranësira të vogla lokale dhe me erë të dobët nga drejtimi jug-veri. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri në 1, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 5 deri në 11 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë mëngjesi do të jetë i ftohtë dhe me paraqitje të mjegullës, gjatë ditës me diell dhe vranësira të vogla lokale. Temperatura minimale do të ulet në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 6 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button