Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot me diell dhe shumë i ngrohtë dhe me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë mesatare, vende vende e përforcuar nga drejtimi jugperendimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 31 deri në 40 gradë, shkruan Alsat.

UV=9

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe shumë i ngrohtë dhe me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jugperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 37 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button