Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite, kryesisht në viset malore do të ketë reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 29 deri në 36 gradë, shkruan Alsat.

UV=8

Në Shkup moti me diell dhe i ngrohtë si dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Temperatura minimale do të ulet në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 35 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button