Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 14 deri në 21, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 34 deri në 40 gradë, shkruan Alsat.

UV=9

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm me diell dhe shumë i ngrohtë, do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 39 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button