Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot me vranësira të ndryshueshme, reshje të dendura të shiut dhe bubullima. Në më shumë vende do të paraqitet mot i ligë me reshje të rrëmbyeshme të shiut (mbi 30 l/m2), bubullima dhe erë të përforcuar (mbi 60 km/h) dhe breshër. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 27 deri në 34 gradë, shkruan Alsat.

UV=6

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje shiu. Në disa pjesë të luginës reshjet do të jenë të rrëmbyeshme të përcjella me bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të ulet në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 32 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button