Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot me diell dhe shumë i ngrohtë, me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri në 21, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 33 deri në 39 gradë, shkruan Alsat.

UV=9

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 39 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button