Lejkersat vazhdojnë me rezultatet negative

Skuadra e Los Anxhelos Lejkers ka pësuar humbjen e tretë radhazi në sezonin e rregullt në NBA. Përpos rikthimit të Lebron Xhejmsit dhe Entoni Dejvisit, Lejkersi u mund nga Toronto Reptors me rezulta 114-121. Me këtë rast skuadra nga Klaifornia ka rekord negative ne pëse ndeshjet e fundit duke shënuar një fitore dhe 4 disfata.

- Advertisements -

Basketbollistët kryesorë për Lejkersin ishin: Kuzma me 24 pikë dhe tre kërcime, LeBron James me 19 pikë dhe Dramond, 19 pikë, 11 kërcime dhe një asist. Për Toronton, Saikam shkëlqeu me 39 pikë, 13 kërcime dhe katër asistime bashkë me Lourinq që shtoi 37 pikë, dy kërcime dhe 11 asiste.

LEXO EDHE:

Back to top button