Liga Evropa sjell ndeshje nxitëse në tre termine

Pas Ligës së Kampionëve edhe Liga e Evropës, rikthehet me disa super ndeshje.  Liga e Evropës ka tre orare për këtë ditë dhe e njëjta do të nis me përballjen në ora 16:00 në mes Dinamo Kievit dhe Brizhit. Ndërsa më pas, tetë ndeshje do të zhvillohe në orën 18:55, ku njëra nga ndeshjet më interesante do të jetë ajo mes Real Sosiedadit dhe Man. Junajtedi. Ndërkohë nga ora 21:00, do të zhvillohen edhe gjashtë ndeshje të tjera, ku dallohen sfidat Lill – Ajaks dhe Benfika – Arsenal.

LEXO EDHE:

Back to top button