Liverpulli zyrtarizon dy goditje në merkaton e dimërit

Vetëm disa çaste pasi zyrtarizuan firmosjen e kontratës me Ben Dejvisin, skuadra e Liverpullit ka konfirmuar huazimin, me mundësi blerje të qendërmbrojtësit Ozan Kabak. Qendërmbrojtës turk ka kontratë me Shalke 04 deri në vitin 2024 dhe bashkohet me kampionin e Anglisë për gjashtë muaj. Liverpulli konfirmoi huazimin e Kabak dhe për kartonin e tij, skuadra angleze duhet të paguajë 30 milionë euro, derisa në rast që e blen do t’i ofrojë kontratë pesëvjeçare.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button