Qendërmbrojtësi shqiptarë kalon te Shalke 04

Qendërmbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi ka kompletuar transferimin te Shalke 04 nga skuadra e  Arsenalit. Meqenëse nuk pati minutazhën e duhur te “Topçinjtë”, Mustafi shkëputi kontratën dhe kaloi te klubi gjerman. Skuadra angleze konfirmoi largimin e Mustafit derisa e falënderoi për gjithë mbështetjen. Mustafi iu bashkua Arsenalit nga Valencia, derisa fitoi dy herë FA Cup dhe bëri më shumë se 150 paraqitje.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button