Përse Meghan Markle ndërroi emrin në certifikatën e lindjes së djalit të saj

Më 6 maj të 2019-ës do të vinte në jetë djali i Harry-t dhe Meghan-it, por lindja e tij do të regjistrohej më 17 maj. Së fundmi, Meghan Markle është përfshirë në një bujë mediatike, lidhur me një ndryshim të bërë në certifikatën e lindjes së Archie-t. Sipas “The Sun” rezulton se një muaj pas lindjes së djalit, 39-vjeçarja fshiu emrat e saj të parë, Rachel Meghan dhe vendosi titulli “Lartësia e saj Mbretërore Dukesha e Sussex”.

- Advertisment -

Ndryshim pati edhe në emrin e princit Harry, “Lartësia e Tij Mbretërore Princi Henry Charles Albert David, Duka i Sussex”. Si kundërpërgjigje, Markle ka reaguar duke thënë se u ndje e detyruar ta bënte diçka të tillë dhe se vendimi në fjalë u diktua nga pallati mbretëror.

“Ndryshimi i emrit në dokumentet publike të 2019-ës u diktua nga Pallati, gjë që u konfirmua nga dokumente të zyrtarëve të lartë të Pallatit. Diçka e tillë nuk u kërkua as nga Meghan-i dhe as nga bashkëshorti i saj”, u tha për “US Weekly”.

Dokumenti tregon vendin e lindjes së Archie-s, diçka që prindërit e tij dhe familja mbretërore e kanë fshehur nga publiku për një kohë të gjatë. Bëhet fjalë për spitalin privat Portland në Westminster, Angli, ku për një natë qëndrimi duhen më shumë se 23,000 euro.

LEXO EDHE:

Back to top button