Makarona Barbie: Receta e Rapsodisë Rozë që pushtoi rrjetet sociale

Makarona Barbie: Receta e Rapsodisë Rozë që pushtoi rrjetet sociale

Mania e Barbie vazhdon ende. Ngjyra rozë është depërtuar në të gjithë komponentët e jetës sonë, duke përfshirë edhe gastronominë.

Nëse dëshironi të provoni shije të reja, atëherë ne ju sjellim një recetë për makaronat virale Barbie.

Ditët e fundit në rrjetet sociale ka pasur shumë video në të cilat makaronat rozë janë ylli kryesor.

Përbërësit :

– makarona sipas zgjedhjes suaj;
– 250 gram panxhar;
– 200 gram djathë feta;
– dy lugë të plota krem ​​djathi;
– kokë qepë;
– kripë, piper i bluar, qiqra;
– vaj ulliri.

@paularcamargo pink pasta 🩷 #barbiegirl #fyp #receitasfaceis ♬ Barbie World (with Aqua) [From Barbie The Album] [Extended] – Nicki Minaj & Ice Spice & Aqua

Përgatitja:

1. Prisni qepën në gjysmë. Kriposini gjysmat dhe i lyeni me vaj ulliri, më pas i fusim në furrë në temperaturën 220 gradë Celsius për rreth 20 minuta.

2. Panxharët e zier hidhen në blender, shtohen feta, krem ​​djathi, qepët, erëzat, shtohen dy lugë vaj ulliri.

 

3. Përziejini derisa përbërësit të bashkohen dhe masa të bëhet kremoze.

4. Gatuani makaronat, më pas përziejini me masën kremoze, zbukurojeni me feta dhe shërbejeni.

Ju bëftë mirë!

 

LEXO EDHE:

Back to top button